JARMARK, LEOPARDY, CZY REFERENDUM? ZOBACZ JAK ŻAGANIANIE TYPOWALI W "PLEBISCYCIE 25-LECIA"!

4 czerwca minęła kolejna rocznica od upadku komunizmu w Polsce. Ostatnie ćwierćwiecze jest czasem, w którym działo się bardzo wiele, także na naszym lokalnym gruncie. Bez wątpienia wiele się ...

UWAGA NA PODRÓBKĘ ŻAGAŃ-24! SERWIS O BLIŹNIACZEJ NAZWIE TWORZĄ ZWYKLI TCHÓRZE

Od pewnego czasu grasuje po sieci szajka bandytów, uprawiająca swój przestępczy proceder pod przykrywką strony internetowej, której nazwy nawet nie wymienię (po jej wyklikaniu mus...

ŻAGAŃSKA MAJÓWKA 2014 - LEMON, SCENA ALTERNATYWNA I... ORKIESTRA WOJSK LĄDOWYCH! POZNAJ SZCZEGÓŁY IMPREZY!

2014-04-09 18:38:51

Znam już coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznej majówki. Gwiazdą tej edycji będzie grupa LemON oraz... Orkiestra Wojsk Lądowych, która zaprezentuje się w repertuarze rozrywkowym. Nowością będzie też tzw. Alternatywna Majówka na stadionie przy u. Karpińskiego.

 

O szczegółach tegorocznej majówki rozmawiałem dzisiaj z p.o. dyrektora Centrum Kultury Pawłem Lichtańskim. Poniżej szczegóły.

 

Impreza w tym roku będzie 3-dniowa. 1 maja gwiazdą wieczoru będzie zespół LemON. Formacja ta jest już doskonale znana żagańskiej publicznosci. Występowali już na Jarmarku Michała, a ostatnio także w klubue "Czarnej Dywizji". Ich doskonałe przyjęcie przez żagańską publiczność sprawiło, że w maju zagoszczą u nas po raz trzeci. Poniżej możecie obejrzeć video z ich ostatniego występu w Żaganiu:

 

 

2 maja wystąpi również nie lada atrakcja, a mianowicie Orkiestra Wojskowa. Tak, tak, to nie pomyłka. Muzycy kojarzeni do tej pory raczej z repertuarem klasycznym, czy nawet patriotycznym, teraz zaprezentują się w wersji rozrywkowej. Myślę, że usłyszeć kilkudziesięcioosobową orkiestrę wykonującą szlagiery polskiej i światowej sceny POP będzie dla żaganian i nie tylko dużym przeżyciem.


3 maja upłynie natomiast pod znakiem animacji kulturalnych dla najmłodszych żaganian.

 

Główna scena Majówki na powrót trafi w tym roku na podzamcze żagańskiego Pałacu. Jak zapewnił mnie Paweł Lichtański, w związku z tym, ze nie przewiduje się ciężkiego sprzętu i dużej ilosci stoisk gastronomicznych, nie koliduje to z rewitalizacją Parku. Osobiście mam spore wątplwości, ale skoro tak twierdzą specjaliści, to chyba trzeba to przyjąć... Tradycyjnie atrakcją imprezy będzie też Wesołe Miasteczko, umiejscowione w tym roku z drugiej strony Parku - przy Młynówce.

 

 

Nowością jeśli chodzi o majówkę, będzie z pewnością młodzieżowa scena umiejscowiona na stadionie przy ul. Karpińskiego. Razem z Centrum Kultury organizuje ją 1 i 2 maja klub "Elektrownia" oraz fundacja "Holon". Wystąpią tam przede wszystkim młode żagańskie zespoły rockowe i hiphopowe. Atrakcją tej sceny będzie także m.in. "Teatr Ognia", odbędzie się też szereg imprez towarzyszących - m.in. warsztay gitarowe, Fireshow, Paintballa czy Air Soft Gun (repliki broni palnej) i Slackline (taniec na linie).

Kategorie wpisu: AKTUALNOŚCI
« powrót