ŻAGAŃSKA MAJÓWKA 2014 - LEMON, SCENA ALTERNATYWNA I... ORKIESTRA WOJSK LĄDOWYCH! POZNAJ SZCZEGÓŁY IMPREZY!

2014-04-09 18:38:51

Znam już coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznej majówki. Gwiazdą tej edycji będzie grupa LemON oraz... Orkiestra Wojsk Lądowych, która zaprezentuje się w repertuarze rozrywkowym. Nowością będzie też tzw. Alternatywna Majówka na stadionie przy u. Karpińskiego.

 

O szczegółach tegorocznej majówki rozmawiałem dzisiaj z p.o. dyrektora Centrum Kultury Pawłem Lichtańskim. Poniżej szczegóły.

 

Impreza w tym roku będzie 3-dniowa. 1 maja gwiazdą wieczoru będzie zespół LemON. Formacja ta jest już doskonale znana żagańskiej publicznosci. Występowali już na Jarmarku Michała, a ostatnio także w klubue "Czarnej Dywizji". Ich doskonałe przyjęcie przez żagańską publiczność sprawiło, że w maju zagoszczą u nas po raz trzeci. Poniżej możecie obejrzeć video z ich ostatniego występu w Żaganiu:

 

 

2 maja wystąpi również nie lada atrakcja, a mianowicie Orkiestra Wojskowa. Tak, tak, to nie pomyłka. Muzycy kojarzeni do tej pory raczej z repertuarem klasycznym, czy nawet patriotycznym, teraz zaprezentują się w wersji rozrywkowej. Myślę, że usłyszeć kilkudziesięcioosobową orkiestrę wykonującą szlagiery polskiej i światowej sceny POP będzie dla żaganian i nie tylko dużym przeżyciem.


3 maja upłynie natomiast pod znakiem animacji kulturalnych dla najmłodszych żaganian.

 

Główna scena Majówki na powrót trafi w tym roku na podzamcze żagańskiego Pałacu. Jak zapewnił mnie Paweł Lichtański, w związku z tym, ze nie przewiduje się ciężkiego sprzętu i dużej ilosci stoisk gastronomicznych, nie koliduje to z rewitalizacją Parku. Osobiście mam spore wątplwości, ale skoro tak twierdzą specjaliści, to chyba trzeba to przyjąć... Tradycyjnie atrakcją imprezy będzie też Wesołe Miasteczko, umiejscowione w tym roku z drugiej strony Parku - przy Młynówce.

 

 

Nowością jeśli chodzi o majówkę, będzie z pewnością młodzieżowa scena umiejscowiona na stadionie przy ul. Karpińskiego. Razem z Centrum Kultury organizuje ją 1 i 2 maja klub "Elektrownia" oraz fundacja "Holon". Wystąpią tam przede wszystkim młode żagańskie zespoły rockowe i hiphopowe. Atrakcją tej sceny będzie także m.in. "Teatr Ognia", odbędzie się też szereg imprez towarzyszących - m.in. warsztay gitarowe, Fireshow, Paintballa czy Air Soft Gun (repliki broni palnej) i Slackline (taniec na linie).

Kategorie wpisu: AKTUALNOŚCI
« powrót
Pogoda Żagań z serwisu
2016-01-28a FM100_300x250 Image Banner 300 x 250
LICZBA OSÓB, KTÓRE PRZECZYTAŁY JUŻ ŻAGAŃ-24: